Dny lidí dobré vůle hlacička Dny lidí dobré vůle

Fotografická soutěž Velehrad 2024

U příležitosti Dnů lidí dobré vůle vyhlašujeme další ročník fotografické soutěže pro širokou veřejnost a nadšené fotografy.

 • Atraktivní hodnotné ceny
 • Účast na výstavě fotografií na Velehradě a dalších místech
 • Setkání s fotografem Vítem Šimánkem, fotoreportérem ČTK a čerstvým držitelem Grantu města Prahy, prestižní ceny udělované v rámci soutěže české zpravodajské fotografie Czech Press Photo.

Fotografická soutěž je určena zájmovým fotografům, studentům středních a vysokých škol, ale především široké veřejnosti – všem návštěvníkům Dnů lidí dobré vůle, kteří na Velehrad přijedou s fotoaparátem nebo mobilním telefonem a chtějí se podělit o své zážitky prostřednictvím fotografie. Soutěž není určena profesionálním fotografům.

Jak se do soutěže zapojit?

Je to jednoduché. Registrovat se předem není nutné. Postačí do konce července 2024 vybrat z fotografií pořízených na Velehradě v průběhu oslav Dnů lidí dobré vůle ty nejlepší a vložit je v elektronické podobě sem. Nahráním fotografií a vyplněním základních informací současně proběhne registrace do soutěže. Možnost nahrát fotografie bude zpřístupněna od 5. do 31. července 2024.

Jaké fotografie do soutěže přihlásit?

Do soutěže můžete odeslat vaše fotografie, které vznikly při návštěvě oslav Dnů lidí dobré vůle 2024 na Velehradě ve dnech 4. a 5 července 2024. Cílem je představit zajímavé události programu velehradských oslav, jedinečnou duchovní atmosféru místa, ale především své vlastní prožitky z pouti na Velehrad, ze setkávání s blízkými apod.

Soutěžit lze s jednotlivými fotografiemi nebo s fotografickým cyklem (souborem více fotek). Maximální počet přihlášených fotografií ale nesmí přesáhnout 18 snímků pro jednoho soutěžícího. Neplatí žádná žánrová omezení, příspěvky mohou být pojednány jako reportážní či dokumentární snímky nebo soubory fotografií, portréty, zákoutí nebo například fotografie architektury.

Hned několik ocenění

Tři hlavní ceny soutěže – porota soutěže vybere z doručených fotografií a nejlepším fotografům udělí ocenění:

 1. místo – odměna 5 000 Kč
 2. místo – odměna 3 000 Kč
 3. místo – odměna 2 000 Kč

Porota může udělit čestná uznání i dalším fotografům, jejichž fotografie budou vystaveny na prestižní výstavě u příležitosti Dnů lidí dobré vůle 2025 na Velehradě a na dalších místech.

Cena veřejnosti

Po uzávěrce soutěže budou od 10. 8. 2024 všechny soutěžní příspěvky publikovány v internetové galerii na stránkách www.dnylididobrevule.cz. Tato webová galerie nabídne návštěvníkům stránek možnost ocenit hlasováním nejzajímavější fotografie, jejichž autor obdrží cenu veřejnosti.

Výsledky rozhodnutí poroty soutěže budou zveřejněny po uzávěrce a vyhodnocení soutěže na internetových stránkách www.dnylididobrevule.cz. Vítězové budou pozváni na slavnostní vernisáž s vyhlášením výsledků a oceněné snímky budou vystaveny na prestižní výstavě u příležitosti Dnů lidí dobré vůle 2025 na Velehradě. Zde také proběhne slosování a vítězové si převezmou ceny.

Pokyny pro zařazení fotografií do Fotografické soutěže Velehrad 2024
 • Soutěžící mohou své snímky do Fotografické soutěže Velehrad 2024 přihlásit pouze v elektronické podobě prostřednictvím stránky https://dnylididobrevule.cz/udalost/fotosoutez/ v sekci „Fotografická soutěž Velehrad 2024“. Možnost vkládání soutěžních fotografií bude zpřístupněna od 5. 7. 2024 do 31. 8. 2024. Galerie soutěžních příspěvků s možností hlasování bude zveřejněna 10. srpna 2024.
 • Soutěžní příspěvky mohou být připraveny jako jednotlivé fotografie nebo jeden čí více fotografických cyklů.
 • Jeden účastník soutěže může přihlásit maximální počet 18 fotografií. Příspěvky o větším počtu snímků nebudou přijaty.
 • Před nahráním je nezbytné zkontrolovat obrazovou velikost a formát fotografií dle pokynů, které budou zveřejněny současně s možností nahrání fotografií. Nadbytečně velké fotografie můžou mít za důsledek zdlouhavý či nesprávný průběh nahrávání.
 • Soutěžní příspěvky je nutné nahrát na stránky organizátora soutěže nejpozději do 31. 7. 2024. Později nahrané či doručené fotografie nebudou do soutěže zařazeny.
Kapacita naplněna

Videa z minulých ročníků

Dny lidí dobré vůle v číslech

25
ročníků
104
účinkujících
26
milionu korun věnováno lidmi dobré vůle
654
tisíc návštěvníků festivalu