Dny lidí dobré vůle hlacička Dny lidí dobré vůle

Workshop s fotografem Vítem Šimánkem

V rámci programu Zaostřeno na fotografii se v letošním roce na Velehradě představí MgA. Vít Šimánek, dokumentarista s výraznou vlastní tvorbou, fotoreportér ČTK a čerstvý držitel Grantu města Prahy, prestižní ceny udělované výrazným osobnostem české fotografie v rámci přehlídky současného obrazového žurnalismu Czech Press Photo.

Účastníkům setkání představí svou tvorbu a aktuální projekty. Poskytne jim také cenné rady a podnětné připomínky, které účastníci můžou zúročit při pořizování záběrů pro Fotografickou soutěž Velehrad 2024. V této soutěži bude v letošním roce Vít Šimánek také porotcem. Nenechejte si proto uniknout toto výjimečné setkání a včas se registrujte.

Kdo je Vít Šimánek

Je výraznou osobností české reportážní a dokumentární fotografie. V roce 1992 vystudoval gymnázium v Praze. V letech 1993-2006 pracoval jako sanitář v pražské nemocnici Na Žižkově, kde vznikly i jeho zásadní soubory volné tvorby. V roce 2003 absolvoval magisterské studium na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. V letech 2006-2010 působil jako fotoreportér Centrální redakce Deníku. Od roku 2011 je fotoreportérem České tiskové kanceláře. Ve své volné tvorbě se věnuje převážně dlouhodobým projektům v žánrech sociálního dokumentu, reportážní a portrétní fotografie. Své fotografické cykly prezentoval na řadě autorských a skupinových výstav u nás i v zahraničí. Za svou práci získal řadu ocenění.

Podmínky účasti v programu Zaostřeno na fotografii:

Přednáška je určena především pro účastníky Fotografické soutěže Velehrad 2024. Vzhledem k omezené kapacitě účastníků je třeba se registrovat. Po obsazení míst může být možnost přihlášení uzavřena. Pro registrované účastníky je bezplatná.

Přihláška na seminář

Fotografický worskhop

Videa z minulých ročníků

Dny lidí dobré vůle v číslech

25
ročníků
104
účinkujících
26
milionu korun věnováno lidmi dobré vůle
654
tisíc návštěvníků festivalu