Dny lidí dobré vůle hlacička Dny lidí dobré vůle

Jelen

V roce 2013 se v maličkém jazzklubu U Staré paní v Praze na Starém Městě poprvé vedle sebe na pódiu postavili Jindra Polák, Martin Kasal a Ondřej Málek a do mikrofonu zaznělo nesmělé: „Ahoj, my jsme Jelen…“ Nikoho z nich nenapadlo, že za deset let vyprodají svým narozeninovým koncertem O2 Arenu (12/2023)!

Jelen je česká akustická hudební skupina hrající tzv. roots music. Písně z vlastní tvorby vycházejí z kořenů populární hudby, jako je country, folk, bluegrass a blues. Svým osobitým a přitom přímočarým přístupem své původní písně „nepřeplácává“, ale naopak se drží kouzla hudební přirozenosti. Kapela získala cenu Anděl v kategorii Objev roku za rok 2014 a cenu Anděl v kategorii Skupina roku za rok 2016 a spolupracovala se skladatelem Janem P. Muchowem na hudbě k filmu „Okresní přebor“. Jelen často vystupuje živě jak samostatně, tak i se speciálním hostem, jímž je zpěvačka Kateřina Marie Tichá.

V roce 2023 si Jelen k desátým narozeninám nadělil zatím poslední album, nazvané příhodně Všechno bude dobrý. To je slogan, který skvěle vystihuje vše, o čem hudba kapely je. „Lidé se nás často ptají, proč zpíváme o tolika neveselých tématech“, přemítá Jindra. „Jeden novinář kdysi řekl: Kluci, vy hrajete vesele o smutných věcech. A měl pravdu. Pro nás je totiž nejdůležitějším tématem naděje. Samozřejmě že se kolem nás děje spousta špatných, smutných věcí. Důležité je ale nezapomínat, že věci se mění, to je jejich přirozená vlastnost. Nic nezůstane špatný napořád. Člověk musí počkat, vydržet, smát se a zpívat si a mraky nakonec odplujou. A pak? Přece Všechno bude dobrý!“ (zdroj: www.jelenmusic.cz)


Členové kapely:
Jindra Polák – zpěv, kytary, foukačka
Martin „Kása“ Kasal – housle, piano, vokály
Ondra Málek – basa, buben, vokály
Ludvík Kulich – kytara
Honza Rek – banjo
Janek Kovářík – akordeon
Saša Smutný – trubka

.

Videa z minulých ročníků

Dny lidí dobré vůle v číslech

25
ročníků
104
účinkujících
26
milionu korun věnováno lidmi dobré vůle
654
tisíc návštěvníků festivalu